fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Talisker 10Y Single Malt 45.8% 0.7 LIT

3.550,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Talisker 10 Year Old е моќно виски со морски солен мирис, зачинета сложеност, зачаден сладок карактер и препознатлив завршеток на топло, диво море. Овој single malt има познат богат и моќен вкус, е двојно дестилиран за да создаде длабок карактер кој ги отелотворува поморските карактеристики на крајбрежното виски , а потоа старее минимум 10 години во американски дабови буриња.

Мирис: Моќен мирис со ноти на морска вода, свежи школки и цитрусна благост.

Вкус: Богат бкус на суво овошје, чадливи, топли и интензивни вкусни ноти.

Завршеток: Неверојатно долг и топол завршеток.

Talisker 10Y Single Malt 45.8% 0.7 LITTalisker 10Y Single Malt 45.8% 0.7 LIT

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Talisker 10Y Single Malt 45.8% 0.7 LIT
Talisker 10Y Single Malt 45.8% 0.7 LIT

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights