fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

  • Latest
  • Hottest
  • Popular
  • Discussed
  • Favorite
  • Random
Add to compare
Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit
SaveSavedRemoved 0

Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit

14-годишен единечен слад од Aberlour, созреан во комбинација од oloroso sherry  буриња и прво наполнети американски дабови буриња. Резултатот се ароми на каранфилче, кардамон, тофи, млечна чоколада и кора од портокал на мирис, надополнети со ноти на црни цреши, кафе мока и свежо нане низ непцето.

Add to compare
Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack
SaveSavedRemoved 0

Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack

Изразот стар 12 години е одличен пример за тоа како карактеристично остриот, цитрусен карактер на новиот дестилат на Aberlour е вешто омекнат со двојно созревање на бурето. Традиционалните дабови и зачинети шери буриња се користат за одличен ефект.

Add to compare
Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit
SaveSavedRemoved 0

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit

Glenfiddich Whisky Perpetual Collection Vat 02 е возвишена мешавина од шкотско виски исполнето со сладок и сложен карактер. Внимателно создадено и рачно изработено од Шкотска, вискито се одлежува во американско дабово буре повеќе од 27 години, а потоа го завршува во  дабово буре.

Add to compare
Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit
SaveSavedRemoved 0

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit

Ова е првото од четирите VAT Glenfiddich ‘Perpetual Collection’. Ви го претставуваме Glenfiddich Whisky Perpetual Collection Vat 01 – вкусен нектар кој ви нуди уникатно искуство за пиење виски. Созреан повеќе од 19 години, мешавината Vat 01 црпи од дрво од бурбон и европски буриња со шери за да создаде непобедлив ...

Add to compare
Jack Daniel's Old N.7 Twin Pack 2x1 lit
SaveSavedRemoved 0

Jack Daniel’s Old N.7 Twin Pack 2×1 lit

Тенеси вискито на Џек Даниел е најпродаваното виски во светот. Секое шише е дестилирана и флаширана во дестилеријата Џек Даниел во Линчбург, Тенеси. Основана во 1866 година, дестилеријата Џек Даниел е најстарата регистрирана дестилерија во Америка. Направени од најквалитетниот слад од пченка, 'рж и јачмен, овие ...

Add to compare
Nikka Tailored Japanese Whisky 43% 0.7 lit
SaveSavedRemoved 0

Nikka Tailored Japanese Whisky 43% 0.7 lit

Јапонското виски Nikka Tailored дефинитивно го заслужува зборот „прилагодено“ во своето име, бидејќи сè во врска со ова виски е точно, што го прави да изгледа по мерка. Вискито Ника е точно и за новодојденците во светот на јапонското виски и за вистинските познавачи. Ова премиум виски не само што блеска со ...

Add to compare
Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit
SaveSavedRemoved 1

Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit

Супер Ника е класичен стил на блендирано виски со нежен тресет и примеси на ванила и шери. Овие прекрасни вкусови се заоблени и добро избалансирани со мазна текстура и меко чувство во устата.

Add to compare
Macallan Terra Speyside Single Malt Scotch Whisky 43,8% 0.7 lit
SaveSavedRemoved 0

Macallan Terra Speyside Single Malt Scotch Whisky 43,8% 0.7 lit

Macallan Terra е дел од асортиманот Retail Quest Collection на дестилеријата со седиште во Speyside, лансирана кон крајот на 2017 година.Остарен во совршен спој од прво полнење на европските и американските поранешни дабови буриња, шкотското виски Macallan Terra Single Malt е момент - пауза во времето што треба да се ...

15.800,00 ден Додај во кошница
Add to compare
Bailey's Pinacolada Limited Edition 0.7 Lit
SaveSavedRemoved 0

Bailey’s Pinacolada Limited Edition 0.7 Lit

Вкусен тропски, овошен Бејлисов рецепт со вкус на кокос и ананас кој е совршен за лето  или зима кога сакате тоа сончево чувство!  Овој мазен и овошен коктел е летен пијалок од соништата кој ќе ве пренесе директно во тропските предели.

Add to compare
Jack Daniel's Oloroso Cherry Cask 1 lit
SaveSavedRemoved 0

Jack Daniel’s Oloroso Cherry Cask 1 lit

Овој американски единечен слад на Џек Даниел завршен во Олоросо Шери Буриња е нов поглед на безвременските традиции на Single Malt. Изработен од 100% слад јачмен кој се меле, ферментира и дестилира во Линчбург. Исто како Стариот бр.7, тој поминува низ традиционалниот процес на мелење јаглен на Џек Даниел. Потоа се ...

Add to compare
Ballantine's 7Y American Barel 1 lit
SaveSavedRemoved 1

Ballantine’s 7Y American Barrel 1 lit

Благодарение на 7-годишниот процес на стареење и финишот во американски буриња, ова виски ја комбинира длабочината и сложеноста на скоч со слатките, кремасти ноти што ги нуди American Barrels за да ви го даде најдоброто од двата света.Очекувајте да ги најдете нотите од ванила и јаболка карактеристични за семејството ...

Add to compare
Ballantine's
SaveSavedRemoved 0

Ballantine’s X AC/DC Limited Edition 1 lit

Out of Stock

Ballantine's прославува вистински музички вредности на најпознатите музички бендови и уметници на сите времиња во светот. Ова издание го посветува на легендарниот бенд AC/DC и е лимитирано издание кое излегува во продажба во Септември 2023.

Show next
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart