fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Peyrassol La Croix Rose 0.7 lit

850,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

6 на залиха

Розе вино
Peyrassol La Croix Rosé

Апелација: AOP Côtes de Provence/ France

Боја: Розе

Берба:
2022

Алкохол %:
13.0°

Температура на сервирање:
08 – 10°C

Сорти на грозје: 50% Grenache, 40% Cinsault, 10% Syrah

Винарија:
Château Peyrassol

Нежна розе боја на лосос. Ароматика на ситни шумски црвени
овошја збогатен со нежна зачинска нота. Вкусот е суптилен кој
постеува на егзотични цитрусни овошја создавајќи чувство на
хармоничност и свежина. Нишка на зачински ноти кои го прават
завршетокот заоблен и полн.

The wine is pale pink in color. Notes of small wild berries
mingle on the nose with a hint of juniper. This spiciness lends
weight to the liveliness on the palate reminiscent of exotic
citrus fruits, creating a crisp, harmonious and refreshing
ensemble. Spice lingers on the palate for a full and round
finish.

Price: 850 .00den

Peyrassol La Croix Rose 0.7 lit

Нежна розе боја на лосос. Ароматика на ситни шумски црвени
овошја збогатен со нежна зачинска нота. Вкусот е суптилен кој
постеува на егзотични цитрусни овошја создавајќи чувство на
хармоничност и свежина. Нишка на зачински ноти кои го прават
завршетокот заоблен и полн.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Peyrassol La Croix Rose 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Peyrassol La Croix Rose 0.7 lit
Peyrassol La Croix Rose 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights