fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT

2.490,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

1 на залиха

Совршен микс на сладок и чадлив вкус.
Повеќе од 200 години Johnnie Walker фамилијата верува во идејата дека вискито е само за уживање. Johnnie Walker Black Sherry е шкотско виски солесен свиленкаст вкус, произведен од сорти на виски кои се одлежани 12 години, и финиширани во буриња зачинети со шери. Тоа е вкусот на Johnnie Walker Black зачинет со слаткост од смокви и сливи која доаѓаа од шери бурињата.

Начин на послужување: чист или со мраз, во комбинација со темни овошја, јатки и чоколадо

Johnnie Walker Black Sherry

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Совршен микс на сладок и чадлив вкус

Повеќе од 200 години Johnnie Walker фамилијата верува во идејата дека вискито е само за уживање

Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT
Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT

You may also like…

Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights