fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT

2.490,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

1 на залиха

Совршен микс на сладок и чадлив вкус.
Повеќе од 200 години Johnnie Walker фамилијата верува во идејата дека вискито е само за уживање. Johnnie Walker Black Sherry е шкотско виски солесен свиленкаст вкус, произведен од сорти на виски кои се одлежани 12 години, и финиширани во буриња зачинети со шери. Тоа е вкусот на Johnnie Walker Black зачинет со слаткост од смокви и сливи која доаѓаа од шери бурињата.

Начин на послужување: чист или со мраз, во комбинација со темни овошја, јатки и чоколадо

Johnnie Walker Black Sherry

Совршен микс на сладок и чадлив вкус

Повеќе од 200 години Johnnie Walker фамилијата верува во идејата дека вискито е само за уживање

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT
Johnnie Walker Black Sherry 12Y 0.7 LIT

You may also like…

Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights