fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

1.130,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

5 на залиха

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

West Cork Bourbon Cask Matured Irish Whisky е деликатна мешавина од жито (75%) и слад (25%) ирско виски созреано прво во бурбонски буриња.

Тоа е мазно и избалансирано виски, а вкусот е на слад, долготрајна сладост, цитрус, јаболко и морско оревче. Се флашира на 40%.

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

West Cork Bourbon Cask Matured Irish Whisky е деликатна мешавина од жито (75%) и слад (25%) ирско виски созреано прво во бурбонски буриња.

Тоа е мазно и избалансирано виски, а вкусот е на слад, долготрајна сладост, цитрус, јаболко и морско оревче. Се флашира на 40%.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit
West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
3.500,00 ден
7%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights