fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

1.130,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

5 на залиха

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

West Cork Bourbon Cask Matured Irish Whisky е деликатна мешавина од жито (75%) и слад (25%) ирско виски созреано прво во бурбонски буриња.

Тоа е мазно и избалансирано виски, а вкусот е на слад, долготрајна сладост, цитрус, јаболко и морско оревче. Се флашира на 40%.

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

West Cork Bourbon Cask Matured Irish Whisky е деликатна мешавина од жито (75%) и слад (25%) ирско виски созреано прво во бурбонски буриња.

Тоа е мазно и избалансирано виски, а вкусот е на слад, долготрајна сладост, цитрус, јаболко и морско оревче. Се флашира на 40%.

West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit
West Cork Bourbon Cask Irish Whiskey 40% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Original price was: 3.750,00 ден.Current price is: 3.500,00 ден.
7%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights