fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit

Featured!

8.500,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

1 на залиха

Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit

Ова е особено славниот Singleton of Glendullan single malt, претставен како дел од специјалните изданија на Diageo за 2021 година!

Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit

Ова е особено славниот Singleton of Glendullan single malt, претставен како дел од специјалните изданија на Diageo за 2021 година! Овој конкретен убавец најпрвин беше созреан во американски дабови буриња за полнење, а потоа  беше доработен во буриња со коњак, пред на крајот да биде флаширан на 19-годишна возраст. Бурињата со коњак се познати по тоа што некогаш повеќе доминираат во вкусот (понекогаш дури и премногу), но Глендулан заврши одлична работа овде, со елементите на Коњак не го надминуваат профилот на вкус, туку го зачинуваат вкусно.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit
Singleton of Glendullan 19 Year Old (Special Release 2021) Whisky 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights