fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Nikka Tailored Japanese Whisky 43% 0.7 lit

6.600,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

2 на залиха

Јапонското виски Nikka Tailored дефинитивно го заслужува зборот „прилагодено“ во своето име, бидејќи сè во врска со ова виски е точно, што го прави да изгледа по мерка. Вискито Ника е точно и за новодојденците во светот на јапонското виски и за вистинските познавачи. Ова премиум виски не само што блеска со исклучително добар квалитет, туку има и што да понуди во поглед на вкусот.

Nikka Tailored Premium Japanese Whisky 43% 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Јапонското виски Nikka Tailored е мешавина која комбинира дестилати од различни дестилерии и различни стилови во своето шише. Главно се состои од различни виски од слад од дестилеријата Мијагикио во Хоншу и дестилеријата Јоичи во Хокаидо. Сепак, вискито од зрно дестилирана во Coffrey Still исто така ја надополнува оваа мешавина. Овие многу различни дестилати создаваат богат виски чиј вкус открива исто толку аспекти колку и неговиот состав.

Nikka Tailored Japanese Whisky 43% 0.7 lit
Nikka Tailored Japanese Whisky 43% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights