fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Macallan Terra Speyside Single Malt Scotch Whisky 43,8% 0.7 lit

15.800,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Macallan Terra е дел од асортиманот Retail Quest Collection на дестилеријата со седиште во Speyside, лансирана кон крајот на 2017 година.Остарен во совршен спој од прво полнење на европските и американските поранешни дабови буриња, шкотското виски Macallan Terra Single Malt е момент – пауза во времето што треба да се испие, да се проголта и полека да се вкуси. Издаден како ексклузива за патување на мало во 2017 година, како дел од колекцијата Quest на Macallan, овој врвен единечен слад е завршен со 43,8% ABV и се нуди во ограничени количини.

Macallan Terra беше созреан  прво во полни дабови буриња од шери направени од европски и американски даб. Мирисот е свеж и жив со ноти на портокали, кафе, бриош лепчиња и леб од орев. На непцето, оваа прекрасна драма има ноти на стопена чоколада, суви кајсии, слатки од тофи  и малку резерва од јагоди. Финишот е со средна должина со ноти на зачини за печење со малку даб даб се развива.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Macallan Terra Speyside Single Malt Scotch Whisky 43,8% 0.7 lit
Macallan Terra Speyside Single Malt Scotch Whisky 43,8% 0.7 lit

15.800,00 ден

You may also like…

Наш избор
Macallan 12 Triple Cask 0,7L
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights