fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Lagavulin DE 43% 0.7 lit

7.800,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

1 на залиха

16 годишен Lagavulin двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт

Регион: Islay

Алкохол: 43%

Достапност: ограничени количини низ целиот свет

  • Изглед: богат, длабок килибар
  • Мирис: примамлив, ванила, балансиран микс на суво овошје и чад
  • Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила
  • Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб, исклучително уживање

Lagavulin DE 43% 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

16 годишен Lagavulin двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт

Регион: Islay

Алкохол: 43%

Достапност: ограничени количини низ целиот свет

  • Изглед: богат, длабок килибар
  • Мирис: примамлив, ванила, балансиран микс на суво овошје и чад
  • Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила
  • Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб, исклучително уживање

Specification: Lagavulin DE 43% 0.7 lit

Тежина 0,700 кг

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Наш избор
Macallan 12 Triple Cask 0,7L
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights