fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Jack Daniel’s Oloroso Cherry Cask 1 lit

7.820,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

6 на залиха

Овој американски единечен слад на Џек Даниел завршен во Олоросо Шери Буриња е нов поглед на безвременските традиции на Single Malt. Изработен од 100% слад јачмен кој се меле, ферментира и дестилира во Линчбург.

Исто како Стариот бр.7, тој поминува низ традиционалниот процес на мелење јаглен на Џек Даниел. Потоа се созрева најмалку четири години во нови јагленисани американски бели дабови буриња и се довршува за дополнителни две години во најквалитетниот шпански Олоросо Шери Каск од Андалузија, Шпанија.

Jack Daniel’s Oloroso Cherry Cask 1 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

ИЗРАБОТЕН ОД 100% СЛАДЕН ЈАЧМЕН
ЗАВРШЕНО ВО ОЛОРОСО ШЕРИ
ПРОФИЛ БОГАТ И КОМПЛЕКСЕН ВКУС

Jack Daniel’s Oloroso Cherry Cask 1 lit
Jack Daniel’s Oloroso Cherry Cask 1 lit

You may also like…

Наш избор
Jack Daniel’s Old No.7 40% 3 lit Bottle With Cradle (Сталажа)
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 5
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Наш избор
Jack Daniel's Sinatra Select 45% 1 lit Limited Edition
Original price was: 14.900,00 ден.Current price is: 13.500,00 ден.
9%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights