fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Jack Daniel’s Old N.7 Twin Pack 2×1 lit

3.500,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Тенеси вискито на Џек Даниел е најпродаваното виски во светот. Секое шише е дестилирана и флаширана во дестилеријата Џек Даниел во Линчбург, Тенеси. Основана во 1866 година, дестилеријата Џек Даниел е најстарата регистрирана дестилерија во Америка. Направени од најквалитетниот слад од пченка, ‘рж и јачмен, овие избрани зрна се мешаат со водата без железо што тече од пештерата извор на дестилерија. Оттука, Jack Daniel’s е размачкан со јаглен, капка по капка, преку 10 стапки јаглен од шеќерен јавор, кој ја дава нашата посебна мазност. Конечно, Jack Daniel’s е созреан во рачно изработени бели дабови буриња од нашата сопствена изработка.

Jack Daniel’s Old N.7 Twin Pack 2×1 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Jack Daniel’s Old N.7 Twin Pack 2×1 lit
Jack Daniel’s Old N.7 Twin Pack 2×1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 7
Original price was: 7.820,00 ден.Current price is: 7.320,00 ден.
6%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 5
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 6
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights