fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit

5.900,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Glenfiddich Whisky Perpetual Collection Vat 02 е возвишена мешавина од шкотско виски исполнето со сладок и сложен карактер. Внимателно создадено и рачно изработено од Шкотска, вискито се одлежува во американско дабово буре повеќе од 27 години, а потоа го завршува во  дабово буре.

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Колекцијата Glenfiddich Perpetual беше пуштена во продажба  во 2022 година како второ од четирите од колекцијата- од кои сите беа поврзани со користење на огромни садови Solera. Ова издание, наречено „Богато и темно“,  старее исклучиво во европски дабови шери буриња пред периодот на соединување Vat N.2 , создавајќи живописни ароми на зачини, даб и кожа. Непцето има свилен сладок карактер обоен со топли зачини и шпански даб.

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit
Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.2 Rich and Dark 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights