fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit

4.530,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ова е првото од четирите VAT Glenfiddich ‘Perpetual Collection’.

Ви го претставуваме Glenfiddich Whisky Perpetual Collection Vat 01 – вкусен нектар кој ви нуди уникатно искуство за пиење виски. Созреан повеќе од 19 години, мешавината Vat 01 црпи од дрво од бурбон и европски буриња со шери за да создаде непобедлив вкус. Има сладок вкус на јаткасто овошје, надополнет со дрвени ноти за вкус со полно тело што ќе обезбеди зачадена длабочина на вашиот јазик

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Генерални информации
Бренд Гленфидич
Како да го чувате производот – Суво и ладно место
Земја на потекло Обединето Кралство
Вид на виски Единечен слад
Регион Обединетото Кралство – Шкотска – Speyside

Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit
Glenfiddich Perpetual Colection Vat N.1 Smooth and Mellow 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights