fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Chivas Regal 12Y 4.5 lit With Cradle (сталажа)

16.400,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Chivas Regal 12 е мешавина од најфините шкотски вискии од слад и житарици кои созревале во дабови буриња најмалку 12 години. Ова богато и префинето виски го балансира супериорниот стил на вкус, традицијата и модерните времиња.

Спакуван во оригинална кутија на Чивас Регал.

Состав: алкохолен дестилат од житарици.
Алкохол: 40%.
Енергетска вредност: 100 ml = 916 kj / 221kcal.
Зафатнина(во литри): 4,5Л.
Амбалажа: стакло + сталажа спакуван во оригинална кутија на Чивас Регал.
Произведува: Чивас Бродерс.
Земја на потекло: Шкотска.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chivas Regal 12Y 4.5 lit With Cradle (сталажа)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Chivas Regal 12Y 4.5 lit With Cradle (сталажа)
Chivas Regal 12Y 4.5 lit With Cradle (сталажа)

16.400,00 ден

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart