fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Ballantine’s 7Y American Barrel 1 lit

2.090,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Благодарение на 7-годишниот процес на стареење и финишот во американски буриња, ова виски ја комбинира длабочината и сложеноста на скоч со слатките, кремасти ноти што ги нуди American Barrels за да ви го даде најдоброто од двата света.Очекувајте да ги најдете нотите од ванила и јаболка карактеристични за семејството на Балантин, како и дополнителни слоеви слатка карамела од американското бурe

Ballantine’s 7Y American Barrel 1 li

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Ballantine’s 7Y American Barrel 1 lit
Ballantine’s 7Y American Barrel 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights