fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit

5.190,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

14-годишен единечен слад од Aberlour, созреан во комбинација од oloroso sherry  буриња и прво наполнети американски дабови буриња. Резултатот се ароми на каранфилче, кардамон, тофи, млечна чоколада и кора од портокал на мирис, надополнети со ноти на црни цреши, кафе мока и свежо нане низ непцето.

Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit

14-годишен единечен слад од Aberlour, созреан во комбинација од oloroso sherry  буриња и прво наполнети американски дабови буриња.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit
Aberlour 14 Year Speyside Single Malt 40% 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart