fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24

85,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Германскaта пивара Битбургер која е основана 1817 година и
е со преку 200 години традиција. Произведува преку 2,3 милиони
хектолитри пиво на годишно ниво и застапена е во преку 30 земји, од сега
и во Македонија.

Следејќи ја оваа долга историја на традиција, пиварницата сега е и една
од најмодерните и најзначајните германски пиварници во приватна
сопственост. Најпознатата фраза во светот на пивото во Германија, „Bitte
ein Bit“ („Едно БИТ, ве молам“), е препознатлива низ целиот свет меѓу
љубителите на Bitburger Premium Pils.

Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24

Specification: Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24

Тежина 7,92 кг

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights