fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Наш избор

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!

Deal Score+1
Deal Score+1

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!
1664 Blanc е француско светло пиво со вкус на лимон и коријандер. Ова освежително пиво е идеално за топлите летни денови, а може да се служи со лесни оброци, салати или риба.Ова пиво најдобро се служи разладено на температура од 4-6 Целзиусови степени за да се истакнат сите вкусови и ароми. Доколку сакате да пробате нешто ново, можете да го послужите со некои од јадењата од француската кујна, како козјо сирење или Quiche Lorraine.Исто така, доколку сакате да експериментирате со коктели, можете да го користите Kronenbourg 1664 Blanc како основа за неколку интересни пијалоци, како Blanc Sangria или Blanc Margarita. Како и да е, уживајте во ова вкусно пивo.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart