fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

User Posts: BistraVoda
Најпродаван
0
Kievo Kamber 2022 0.75 lit
0

🏆🍇 Чест ни со вас да споделиме дека нашиот Камбер освои сребрен медал, а Ризлингот се закити со бронза на престижниот Wine Vision by Open Balkan Wine Trophy ...

Наш избор
0
Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!
1

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист! 1664 Blanc е француско светло пиво со вкус на лимон и коријандер. Ова освежително ...

Наш избор
0
Вистинско Црно Пиво! Златен Даб Црно.
0

Вистинско Црно Пиво! Златен Даб Црно. Боја- карактер на Златен Даб Црно Изборот на слад игра огромна улога во бојата на твоето омилено вистинско црно ...

Наш избор
0
Johnnie Walker Black Label 1 lit Box
0

Johnnie Walker Black Label 1 lit Box Johnnie Walker Black Label има незаменлив мазен, длабок и комплексен карактер. Впечатливо виски за посебни ...

Наш избор
0
Македонска Винарија Киево
0

Македонска Винарија Киево Винарска визба Киево е првата регистрирана семејна мини винарија во Штип. Долгогодишната семејна традиција на производство на ...

Наш избор
0
Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses
0

Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses 27-те тревки кои се составен дел од овој производ, потекнуваат од 4 континенти. Дел од ...

Наш избор
0
Chivas Regal 12 Y Brother’s Blend Whisky 40% 1 lit
0

Chivas Regal 12 Y Brother's Blend Whisky 40% 1 lit e лимитирана едиција посветена на браќата Чивас, користејќи го најстариот рецепт за мешање на 12 годишни ...

Наш избор
0
Johnnie Walker King George V
0

Совршество преточено во секоја капка. Johnnie Walker King George V е создаден да го прослави владеењето на Кралот и е рачно изработено виски од дестилериите ...

Најдобра цена
0
Tito’s Handmade Vodka
0

Tito's Handmade Vodka Оригиналната вотка на Тито рачно изработена во Америка, 100% пченка и шест пати дестилирана. Без глутен и кошер. Земја ...

0
Martini Rubino, Martini Ambrato
1

Инспирирани од оригиналните вкусови, Мартини прави спој на традицијата и модерното и ги создава новите Мартини Рубино и Мартини Амбрато.Мешавина на ароми и ...

User Articles: BistraVoda
Најпродаван
0
Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!
0

Ова освежително пиво е идеално за топлите летни денови, а може да се служи со лесни оброци, салати или риба.Ова пиво најдобро се служи разладено на температура ...

Show next
User Deals: BistraVoda
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Виски Сет- 8 Камења+2 Чаши за Виски
Deal
Сетот содржи
 • 2 чаши за виски
 • 8 гранитни коцки за виски
 • торбичка за складирање на коцките
 • дрвена кутија за чување
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vranec Barrique 0.75 lit
Deal
Најважна и водечка сорта за производство на црвени вина во Македонија е вранецот. Настаната е по пат на природно вкрстување и застапена е во сите виногорја на Повардарскиот регион, а во другите виногорја ја има во помали размери. Грозјето има темноцрвена боја и најдобри резултати дава на средно плодни и умерено влажни почви. Зборот вранец означува црн пастув, затоа вината од оваа сорта грозје асоцираат на сила и моќ. Вран исто така значи нешто што има сјајна црна боја. Суво црвено вино со контролирано потекло од Тиквешкото Виногорје, со интензивна потемна рубин црвена боја, богати со екстракт и обоени материи. На вкус е хармоничнo, со нагласен сортен мирис и со покомплексна арома што наликува на шумско овошје и дрвенести мириси, и на чоколада и ликер. Се служи на температура од 16 – 20 ºC. Alc 12.5% vol. Добро одговара со сите македонски јадења, како и со црвено месо, дивеч, месо на скара и чадено месо.    
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Prokupec Barrique 0.75 lit-Захарчев Винарија
Deal
Специфичната сорта прокупец е малку подзаборавена балканска сорта на грозје, каква што не може да се сретне на друго место. Во Македонија се одгледува на ограничени површини, најмногу во Пелагониско-Полошкиот и Пчињско-Осоговскиот регион. Виното од прокупецот претставува одлична хармонија на боја, мирис и вкус. Има средна јачина, добро е обоено, лесно и пивко. Полу-Суво црвено вино со контролирано потекло од Тиквешкото Виногорје, со изразена рубин црвена боја. Освежително вино со богати овошни ароми како меѓу кои поизразени вишна и цреша и завршница од вкусови на сушено овошје меќу кои најизразена смоква и вкус на јаткасти плодови. е служи изладено на температура од 14 – 18 ºC Alc 14% vol Може да го пиете во придружба на лесни предјадења, тестенини и варива, но добра комбинација е со црвено месо и дивеч.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vino Stanusina 0.75 lit
Deal
Во Македонија постојат неколку автентични сорти грозје, кои растат во поблискиот регион, но само една од нив вирее единствено на македонска почва. Станува збор за станушина – стара сорта грозје што може да се најде само во Тиквешкиот регион. Главната карактеристика на оваа сорта претставува издржливоста. Во одреден период од минатото постоела опасност да исчезне, поради тоа што малкумина ѝ посветувале доволно внимание, но станушината успеала да опстане. Од неа се добива вино со висок квалитет. Лозата на станушината созрева доцна, студот не ѝ пречи и дава добри приноси. Кога ќе влезе во визбата, грозјето бара големо внимание и вистинска посветеност. Доколку годината е добра, тогаш може да обезбеди вино со средна јачина од 11 до 12 проценти алкохол. Бојата на виното добиено од станушина има карактеристична бледа нијанса, богат екстракт и висока киселост, што му дава извонредна свежина на пијалакот. Ова вино го обожуваат и луѓето со префинет вкус, кои при посетата на Македонија никогаш не испуштаат можност да земат барем едно шише со себе. Вкусете го и вие ова драгоцено вино од единственото вистинско македонско грозје. Кога ќе се напиете само една капка, ќе сфатите дека испивате дел од македонската историја испишана во него.
 • Суво розе вино со контролирано потекло од Тиквешкото Виногорје, со изразена бледа розе нијанса на дива ружа.
 • Совршен спој од ароми на пролетни цветови, јагоди и малини, а овошните ноти се истакнуваат најмногу кога виното се консумира младо.
 • Се служи изладено на температура од 8 - 12 ºC
 • Alc 12% vol
 • Одличен избор е кога виното се комбинира со лесни и кремасти пудинзи, а главните карактеристики уште повеќе доаѓаат до израз кога се сервира со зелена салата, сармички, полнети пиперки, гравче тавче или со некои полесни јадења.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vino Temjanika 0.75 lit – Захарчев Винарија
Deal
Темјаниката е сорта грозје што нема точно утврдено и познато потекло, а се претпоставува дека потекнува од Блискиот Исток. Претставува една од најстарите и најраспросраени сорти во светот, а во Македонија е најзастапена во Тиквешијата. Сортата го добила името од изразениот мирис на темјанушка. Темјаниката зрее при крајот на август или во почетокот на септември, на лесни и умерено влажни почви. Таа е најпогодна мускатна сорта за топли виногорја. Има среден принос. Грозјето е со дебела, црвста луша со зелено-жолта боја, на сончевата страна има ’рѓести точки. Сокот е безбоени со изразен мускатен мирис. Од темјаниката се добиваат квалитетни и врвни суви, полусуви и десертни мускатни вина. Виното од темјаника има интензивна златно-жолта боја со зелени нијанси, а го одликува силна свежина со полн вкус што се чувствува долго. Аромите се силно мускатни и зачински, а се чувствува и вкус на кајсија, сушена слива или кора од портокал.
 • Суво бело вино со контролирано потекло од Тиквешкото Виногорје, со изразено жолто зеленкаста лимон боја.
 • Совршен спој на цветни и овошни ароми а особено изразени ароми на темјанушка.
 • Се служи изладено на температура од 10 - 12 ºC
 • Alc 12.5% vol
 • Може да го пиете во придружба на лесна храна, салати, бело месо, морска храна и десерти. Сепак, затоа што има богати ароми, може слободно да го послужите и да го пиете самостојно.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Жта Кавадаречка Ракија 1 лит
Deal
Ж'та Kав'д'аречка не е обична лозова ракија тоа е ракија со традиција. Ракија произведена на традиционален начин со двојна дестилација и со претходна селекција на  грозјето.

По дестилацијата, оваа ракија мирно одлежува во дабови буриња, каде што се обогатува со уникатни ароми и богатства од дабовото дрво.

За време на периодот од една година, оваа ракија развива својата карактеристична мекота и богат вкус, што ја прави идеална за уживање во секоја пригода. Лежерната, блага димензија на дабот допринесува на финалниот производ со богатство на ноти од дрвото, што ја прави исклучително задоволство за секој вкус.

Забележителната комбинација на квалитетни суровини, внимателно мешање и перфектно одмерени периоди на одлежување резултираат во ракија која што ќе го однесе вашето искуство на уживање во совршенство.

Содржи 42% алкохол што ја прави ракијата идеална за уживање соло или во друштво.      
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vinjak Legend V.S.O.P 1 LIT-Захарчев
Deal
1 месец ago

Vinjak Legend V.S.O.P 0,7 LIT-Захарчев

940,00 ден
Овој Вињак е вистинско ремек дело од Захарчев Винарија и е произведен во класата на Very Special/Old Pale што значи дека е одлежан најмалку 4 год со примеси на карамел.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Мастика Тајна 1 лит – Захарчев Винарија
Deal
Вкусот на оваа мастика се карактеризира со уникатен спој на билни и малку слатки вкусови,со изразен ароматичен квалитет како и нагласени ноти на анасон и цимет,кои придонесуваат за еден сложен и специфичен  профил на вкус.
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
НИКАН СЛИВОВА РАКИЈА 0,7 ЛИТ
Deal
1 месец ago

НИКАН СЛИВОВА РАКИЈА 0,7 ЛИТ

810,00 ден
Никан Сливова Ракија добиена со двојна дестилација(препечена) на сливи од сопствени насади на дестилеријата Никан,во непосредна близина на Охридското Езеро и зреена во буриња од Македонски Даб. Пијалок за потполно уживање.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Oui Je T'aime EU Parfum
Deal
1 месец ago

Oui Je T’aime EU Parfum 100 ml

649,00 ден
Oui Je T'aime од Linn Young е цитрусен мирис за жени. Oui Je T'aime беше лансиран во 2017 година. Горните ноти се касис, мандарина и сицилијански бергамот; средните ноти се египетски јасмин, рузмарин и нероли; основните ноти се пачули, килибар, бело дрво и лоренокс.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Coeur Frivole EDP 100 ML
Deal
2 месеци ago

Coeur Frivole ED Parfum 100 ML

649,00 ден
 • Coeur Frivole од Linn Young е цветен мирис за жени. Coeur Frivole е лансиран во 2018 година. Горните ноти се портокал и бергамот; средните ноти се јасмин и роза; основните ноти се пачули и ветивер.
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
You’re Perfect Love EDP 100 ML
Deal
2 месеци ago

You’re Perfect Love EDP 100 ML

799,00 ден
 • You're Perfect Love 100ml е женски парфем со елегантна цветно-цитрусна опојна мирисна нота, добиена со комбинација на зелена мандарина во горните ноти, племенит ирис во средните ноти и есенција на пачули и мошус во основните ноти. Женскиот парфем You're Perfect Love 100ml се издвојува по исклучително елегантно, префинето и практично пакување, што го прави идеален подарок за сите свечени пригоди. Женскиот парфем You're Perfect Love 100ml доаѓа во исклучително елегантно, префинето и практично пакување, што го прави идеален подарок за сите свечени пригоди.
Show next
Browsing All Comments By: BistraVoda
Бистра Вода
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights