fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit

2.190,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

5 на залиха

Дестилеријата Buffalo Trace има неспоредлива репутација за производство на извонредни бурбонски виски и е една од најстарите локации за дестилерија во Америка. Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whisky е предводник на дестилеријата и го добил името по древните рута на преселба на биволите. Комплексна арома на ванила, нане и меласа. Пријатен сладок вкус со ноти на шеќер од трска и зачини и послевкус на даб, карамела, темно овошје и анасон

Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit

 

Specification: Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit

Тежина 1 кг

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit
Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey 45% 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Наш избор
Tomintoul Tundra Bourbon Cask Single Malt Whisky  40% 1 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart