fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Tomintoul Tundra Bourbon Cask Single Malt Whisky 40% 1 lit

3.560,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Tomintoul Tundra Bourbon Cask Single Malt Whisky 40% 1 lit е дестилерија за виски со седиште во Балиндалох, Мореј, Шкотска. Куќата на Томинтул произведува низа многу елегантни виски. Дестилеријата Томинтул е изградена во 1965 година во живописниот национален парк Кернгормс во шкотските висорамнини.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Висината, свежиот планински воздух и изворската вода се комбинираат за да создадат сладок и сложен сингл слад. Условите за замрзнување во зима значат дека Кернгорм е едно од ретките места надвор од Арктикот каде што постојат области со тундра. Студеното и ветровито со температури под нулата во зима резултираат со жив живот во лето, каде што дивите цвеќиња и животни напредуваат во овој уникатен пејзаж.

Томинтул Тундра е роден во оваа предизвикувачка средина. Станува збор за елегантен, избалансиран и кремаст единечен слад, целосно стар во американски дабови бурбони буриња.

Tomintoul Tundra Bourbon Cask Single Malt Whisky  40% 1 lit
Tomintoul Tundra Bourbon Cask Single Malt Whisky 40% 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Наш избор
Tomintoul Tarn Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky 40% 1 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights