fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Звонко Богдан Pinot Grigio – Бело Суво Вино 0.75 лит

950,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

23 на залиха

Суво бело вино произведено 100% од сортата Pinot Grigio. Богато, слоевито и заокружено вино во кое се преплетуваат ароми на бело овошје и нежни тонови на диви цвеќиња. Свежо е, хармонично и меко, со пријатни киселини и богат овошен и минерален финиш.

Се препорачува да се служи со цезар салата, пилешко во сос од печурки, рижото со пилешко.
Температура на служење: 8-10 °C.

Звонко Богдан Pinot Grigio – Бело Суво Вино 0.75 лит

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Звонко Богдан Pinot Grigio – Бело Суво Вино 0.75 лит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Звонко Богдан Pinot Grigio – Бело Суво Вино  0.75 лит
Звонко Богдан Pinot Grigio – Бело Суво Вино 0.75 лит

You may also like…

Најдобра цена
Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart