fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

The Singleton Of Glendullan 19YO Special Release

Во залиха:
7.250,00 ден

Опис на производот

The Singleton Of Glendullan 19YO Special Release
„Legends Untold” специјално издание од колекцијата на Single Malts . За сите љубители на виски, оваа колекција
преку својот дизајн ги споделува нераскажаните приказни за дестилериите, на нов и уникатен начин. Во древните
шкотски басни, суштествата од другиот свет биле главни заштитници на дестилериите. Токму затоа оваа колекција ги
оживува митските суштества, ги открива нивните вистински ликови и ги спојува со најценетите резерви на виски на
Diageo кои зреаат во Шкотска.

The Singleton 19 Years Old Special Release е сингл малт кој ја симболизира хармонијата помеѓу бујни и медени вкусови на малт
чија завршница е во буриња од коњак.

Мирис: Мек мирис со горни ноти на суви смокви и касјии. Средните мирисни ноти се на лесна овошна торта и марципан.

Вкус: Нежен, со мека текстура. На почетокот зачадена сува нота која подоцна станува богата и овошна.

Завршеток: Долг, топол благо-киселаст завршеток со вкус на ѓумбир.


ПДФПечатиEmail

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Бистра Вода Дооел Ув-Из Скопје Улица Бутелска бр.21 Скопје
Даночен Број. МК4038017512325
НЛБ Тутунска 210072114810124 | Халк Банка 270072114810131
Лиценца бр.11-1205/2 рег.бр 16609 | Лиценца бр.11-1102/2 рег.бр.19600

© 2022 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea
Ние користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.