fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Tamnavulin Tempranillo Cask Single Malt Scotch Whiskey 1 lit 40%

Во залиха:
3.490,00 ден

Опис на производот

Tamnavulin Tempranillo Cask Single Malt Scotch Whiskey 1 lit 40
Tamnavulin Tempranillo Cask Edition, single malt од регионот Спејсајд во Шкотска. Зреено во дабови буриња за бурбон, а потоа дозреено во Темпранило буриња за одлежување на црвено вино од Шпанија.
Резултатот на ваквиот процес е ароматична, овошна нота од црвени плодови и навестувања на мешун од ванила и карамелизирани мандарини.
Цената е со вклучен ДДВ


ПДФПечатиEmail

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Бистра Вода Дооел Ув-Из Скопје Улица Бутелска бр.21 Скопје
Даночен Број. МК4038017512325
НЛБ Тутунска 210072114810124 | Халк Банка 270072114810131
Лиценца бр.11-1205/2 рег.бр 16609 | Лиценца бр.11-1102/2 рег.бр.19600

© 2022 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea
Ние користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.