fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Cardhu 15YO 0.7 L

Во залиха:
3.150,00 ден

Опис на производот

Cardhu 15 е сингл малт кој ја заокружува Cardhu фамилијата.
Виски кое потекнува од првата дестилерија купена од John Walker & Sons, духовна колевка на Johnnie Walker. Се произведува повеќе од 200 години и е ја има една од најпознатите флаши во светот на виски, која нуди уникатен начин на послужување

Вкус: деликатен, тропско овошје со дабови ноти и пикантна чадливост
Цената е со вклучен ДДВ


ПДФПечатиEmail

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Бистра Вода Дооел Ув-Из Скопје Улица Бутелска бр.21 Скопје
Даночен Број. МК4038017512325
НЛБ Тутунска 210072114810124 | Халк Банка 270072114810131
Лиценца бр.11-1205/2 рег.бр 16609 | Лиценца бр.11-1102/2 рег.бр.19600

© 2021 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea
Ние користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.