fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Asahi Super Dry Japanese No1 Beer 5,2% 0.33 lit

Во залиха:
99,00 ден

Опис на производот

Asahi Super Dry Japanese No1 Beer 5,2% 0.33 lit
Цената е со вклучен ДДВ


ПДФПечатиEmail

Asahi Super Dry јапонско пиво со благ вкус и деликатна зачинета арома.

ИСТОРИЈА НА ПИВОТО ASAHI

Се произведува во Осака по Германска технологија 1889 г, Асахи е едно од најпопуларните пива во Јапонија и синоним за Јапонското пиво низ светот.

Типично за Азиските пива, Јапонското пиво Асахи се произведува со ориз како верзија на слад, збогатено уште и со пченка, кое што го прави пивото нежно и слатко. Специјалната работа за благиот вкус на пивото е квасецот, кој што на пивото уште му дава освежителна и сува арома во сито време. Покрај оризот и пченката се користи и еден дел на јачменов слад. Јапонскиот збор Karakuchi значи сув и укажува на меѓусебната игра на различните видови на житарки и избалансираноста на хмељот.

Златно жолта боја и бела пена, најдобро се служи на температура од  5-7 ° C во тенка висока чаша. Идеално е со многу јадења од Азиската кујна како и супи, салати, суши.

Производител: Asahi Breweries
Потекло : Japan
процент на алкохол: 5.2%
волумен: 330 mlЖ
Состојки: вода, јачменов слад, пченка, ориз, хмељ, квасец

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Бистра Вода Дооел Ув-Из Скопје Улица Бутелска бр.21 Скопје
Даночен Број. МК4038017512325
НЛБ Тутунска 210072114810124 | Халк Банка 270072114810131
Лиценца бр.11-1205/2 рег.бр 16609 | Лиценца бр.11-1102/2 рег.бр.19600

© 2022 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea
Ние користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.