fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
No image set

Сковин Кале суво црвено вино 0,75 л

Во залиха:
295,00 ден

Опис на производот

Сковин Кале суво црвено вино 0,75 л
Цената е со вклучен ДДВ.


ПДФПечатиEmail

Квалитетно суво црвено вино,куве од сортите мерло,каберне совињон и вранец.Се одликува со интензивна црвена боја,прекрасна комплексна арома,добро избалансиран мирис на цвеќиња со нијанси на капина,малина и рибизла и прекрасно избалансиран долготраен вкус.

Се служи на температура од 16 до 18 С

Јагнешко месо,телешко месо,печено свинско и димено месо.

Коментари

Нема коментари за овој производ.
© 2021 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea