fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Tamnavulin Tempranillo Cask Single Malt Scotch Whiskey 1 lit 40%

Deal Score0
Deal Score0

Tamnavulin Tempranillo Cask Single Malt Scotch Whiskey 1 lit 40
Tamnavulin Tempranillo Cask Edition, single malt од регионот Спејсајд во Шкотска. Зреено во дабови буриња за бурбон, а потоа дозреено во Темпранило буриња за одлежување на црвено вино од Шпанија.
Резултатот на ваквиот процес е ароматична, овошна нота од црвени плодови и навестувања на мешун од ванила и карамелизирани мандарини.
Цената е со вклучен ДДВ

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart