fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Што пиеш ова лето?

Deal Score0
Deal Score0

Летото ни носи топли и сончеви денови кои се идеални за ладни и освежителни коктели кои се

лесни за подготовка. Нашиот предлог за ова лето е незаменливата комбинација на gin & tonic.
Замислете топла, летна вечер со вашите најблиски пријатели, добра храна и чаша одлично
подготвен џин-тоник.
 
Во продолжение издвојуваме 3 рецепти за совршен џин-тоник со различни вкусни ноти.
 
 
Класичен џин-тоник, подготвен по оригинален рецепт. Сè што ви треба е висока или копа чаша
наполнета со мраз. Додадете 50ml Gordon’s Gin и дополнете со 125ml Dry Bitter Tonic. За декорација,
користете парчиња лимон кој ќе ја го направи вкусот уште поосвежителен.
 
Погледнете го видеото и научете уште неколку лесни коктели со Gordon’s Gin –
 
Розов џин со вкус на црвени овошја за љубителите на благи и овошни вкусови на коктели.
Наполенете висока или копа чаша со мраз. Додадете 50ml Gordon’s Pink Gin и дополнете со 125ml
Dry Bitter Tonic. За поуникатно искуство во чашата додадете и свежи црвени овошја како јагоди,
малини или капини. Вашиот Pink Gin & Tonic е подготвен!
 
 
Tanqueray џинот e перфектно балансиран џин кој е класична основа за секој џин. За совршен gin & tonic
коктел ви е потребна висока или копа чаша наполнета со мраз. Додадете 50ml Tanqueray Gin
и дополнете со 125ml Superior Italian Tonic. За декорација ставете парче свежа лимета.
 
Научете како да направите уште некој лесен и брз коктел со Tanqueray на видеото –
 
Доколку ви треба идеја со што да го послужите, наш предлог е да одберете некое сирење со
поинтензивен вкус, крекери, fish and chips или пак доколку сте љубители на благото, предлагаме
свежо сезонско овошје со чоколаден сос од страна.
 
Овој месец со секој купен Gordon’s 1л или Gordon’s Pink 1л на нашата онлајн продавница, добивате 4
премиум Dry Bitter тоници, а за купен Tanqueray Gin, добивате 4 премиум Super Italian. Понудата
трае до снемување на залиха.
 
Gordon’s Gin 1l + 4 премиум Dry Bitter тоници: https://bit.ly/3cFFqB3
Gordon’s Pink Gin 1l + 4 премиум Dry Bitter тоници: https://bit.ly/2Tuq63s
Tanqueray Gin (700ml) + 4 премиум Super Italian: https://bit.ly/3grWGuO
 
 
На здравје, за долго, топло лето поминато во добро друштво и совршен gin & tonic!

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart