fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Vodka Danzka 1 L 40% Premium

890,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

5 на залиха

SKU: 510 Categories: ,

Дански дизајн: иновативно алуминиумско шише кое се издвојува, но има и функционални придобивки.

Водка со врвен квалитет и наградувана од Данска со скандинавско наследство.

Премиум квалитет заснован на 100% интегрален дух кој минал низ континуирана дестилација со шест колони.

Иновативни вкусови направени само од природни ароми.

Вкус: Мазна ароматична водка, богата со вкус со мала нота на плодност.

Земја на потекло: Германија Волумен на алкохол [% AbV]: 40

Состојки: Вода, земјоделски алкохол заснован на жито, <2%: Е 422 глицерол зеленчук.

Печат на квалитет: Златен медал во категориите „Најдобра вотка во Скандинавија“ и „Најдобра премиум вотка“ на предизвиците со вотка на Drinks International’s во Велика Британија во 2008 година.

Информации за производителот: Waldemar Behn GmbH, Kadekerweg 2.24340 Eckernförde, DE

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vodka Danzka 1 L 40% Premium”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vodka Danzka 1 L 40% Premium
Vodka Danzka 1 L 40% Premium

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart