fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Toso Prosecco Millesimato 0.75 lit

- 13%

Original price was: 790,00 ден.Current price is: 690,00 ден.

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

18 на залиха

Пенливо вино со светло жолта боја налик на слама и фина и долготрајна перлаж. Мирисoт потсетува на овошни ноти на јаболко, круша и бела праска. По вкус е добро структуриран, сув, избалансиран, со добра свежина поради карактеристичната киселост и сапидност.

Toso Prosecco Millesimato 0.75 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Prosecco doc, со жолта боја налик на слама, елегантен мирис и интензивен вкус.

Сорта на грозје: 85% Глера, 15% Шардоне, Пино, Вердисио, Перера, Бјанчета.

Венето, Фриули Венеција Џулија

Се сервира разладено: 6-8 °C.

Посебно погоден за лесни предјадења, риба и зеленчук. Одличен аперитив.

11% вол. – 0,75 л

Toso Prosecco Millesimato 0.75 lit
Toso Prosecco Millesimato 0.75 lit

Original price was: 790,00 ден.Current price is: 690,00 ден.

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Original price was: 990,00 ден.Current price is: 890,00 ден.
10%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights