fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Toso Moscato Ice Demi-Sec 0.75 lit

- 10%

Original price was: 990,00 ден.Current price is: 890,00 ден.

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

7 на залиха

Квалитетно ароматично пенливо вино

Мирисно, овошно и цветно, ова пенливо вино доаѓа од ароматичното грозје Moscato, кое го прави мазно, хармонично и добро избалансирано.

Toso Moscato Ice Demi-Sec 0.75 lit

Сорта на грозје: Москато.

Со жолта сламена боја, има ароматични мириси со ноти на жалфија, кајсија и праска во сируп, придружени со цветни ноти на камилица. Вкусот е мазен, хармоничен и добро избалансиран.

Се сервира разладено: 6-8 °C.

Одличен аперитив, најдобро се ужива со ракови, јадења од тестенини, зеленчук, бело месо и сирење.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Toso Moscato Ice Demi-Sec 0.75 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Toso Moscato Ice Demi-Sec 0.75 lit
Toso Moscato Ice Demi-Sec 0.75 lit

Original price was: 990,00 ден.Current price is: 890,00 ден.

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart