fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Talisker Storm Single Malt 45.8% 0.7 lit

3.500,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

1 на залиха

Создаден на почетокот на 2013 година, Talisker Storm ги има сите топли и зачадени карактеристики препознатливи во стандардниот Talisker 10YO, но со уште поинтензивни чадливи ноти, повеќе зачини и побогат вкус.

Мирис: Богат со неочекувани ноти на мед пред да дојде интензивниот мирис на чад.

Вкус: Првично на мед кој постепено се претвара во чадлив вкус со примеси на ванила и зачини. На крајот повторно станува благ со неочекувани ноти на овошје.

Завршеток: Долг завршеток кој започнува со вкус на зачини, а завршува со ароми на јагода.

Talisker Storm Single Malt 45.8% 0.7 lit

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Talisker Storm Single Malt 45.8% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Talisker Storm Single Malt 45.8% 0.7 lit
Talisker Storm Single Malt 45.8% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights