fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Talisker Skye Single Malt 45,8% 0.7 lit

3.500,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

1 на залиха

Создаден во најстарата дестилерија во местото Isle of Skye, овој single malt се произведува од далечната 1830 година. Зрело виски кое ги црпи своите мирисни ноти од Американските дабови буриња.

Мирис: Првиот впечаток на цитруси набрзо се претвара во мирис на манго. Свежа нота на морски воздух и сол.

Вкус: Мек и благ на почетокот кој за брзо станува киселкаст и зачинет.

Завршеток: Сув и средно долг завршеток

Talisker Skye Single Malt 45,8% 0.7 lit

Создаден во најстарата дестилерија во местото Isle of Skye, овој single malt се произведува од далечната 1830 година. Зрело виски кое ги црпи своите мирисни ноти од Американските дабови буриња.

Мирис: Првиот впечаток на цитруси набрзо се претвара во мирис на манго. Свежа нота на морски воздух и сол.

Вкус: Мек и благ на почетокот кој за брзо станува киселкаст и зачинет.

Завршеток: Сув и средно долг завршеток

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Talisker Skye Single Malt 45,8% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Talisker Skye Single Malt 45,8% 0.7 lit
Talisker Skye Single Malt 45,8% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights