fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit

2.900,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

2 на залиха

Супер Ника е класичен стил на блендирано виски со нежен тресет и примеси на ванила и шери.
Овие прекрасни вкусови се заоблени и добро избалансирани со мазна текстура и меко чувство во устата.

Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Профил: Интензивен 

Земја на потекло: Јапонија

Состав: Вода, алкохол, жито, јачмен, квасец

Информации за производителот: THE NIKKA WHISKY DISTILLING Co., LTD

Предупредувања: Пијте одговорно.

Услови на чување: Да се чува на ладно и суво место.

Предупредувања: Пијте одговорно.

Информации за исхрана: на 100 ml Енергија 1017 kJ / 243 kcal

Масти 0 гр 

Јаглехидрати 0 гр

Шеќер 0 гр 

Протеини 0 гр

Сол 0 гр

Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit
Super Nikka Blended Whisky 43% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights