fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Paulaner Salvator 7.9% 0.33 lit/24

2.160,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Нема на залиха

Со својот јак, типично сладкаст вкус е оргинал Пауланер пиво. Основа на вриењето на ова пиво содржи напрефинед засладувач од хмел и темен јачмен. Пауланеровите монаси го служеле Салватор како замена за храна за време на Постот. Меѓу нив најпознатиот пивар Отецот Барнабас, кој бил управител на Пауланер манастирската пивараод почеток на 1773 година. Тој оригинален рецепт е денес скоро ист како и за време на Отец Барнабас. Со обврска да го заштити оригиналниот рецепт, Пауланер имаше трговски жиг „Salvator“ патентиран 1896 година.

SKU: 868 Category: Tags: , , ,

Paulaner Salvator 7.9% 0.33 lit/24

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Paulaner Salvator 7.9% 0.33 lit/24”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Paulaner Salvator 7.9% 0.33 lit/24
Paulaner Salvator 7.9% 0.33 lit/24

You may also like…

Најдобра цена
Carlsberg 0.33 lit стакло неповратна амбалажа
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Најдобра цена
Carlsberg 0.66 lit стакло неповратна амбалажа
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
2.160,00 ден
Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart