fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit

890,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare

Нема на залиха

Chateau Kamnik-Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit

Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit

Kамник гроздовата ракија, направена од 100% добро созреано грозје од сортата Muscat Hamburg. Внимателно се извршени ферментација и дестилација за да се добијат пријатен и и богат мускатен мирис на рози и извонреден вкус. Созревањето е во иноксни танкови, помеѓу 6 и 12 месеци.

Содржина на алкохол: 43%

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit
Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit

You may also like…

Најдобра цена
Gordion Amber Oak Cask Aged Brandy 43% 0.7 lit
930,00 ден
20%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Наш избор
Signature, Oak Aged Grape Brandy 40% 0.7 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights