fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Macallan 12 Triple Cask 0,7L

7.100,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

1 на залиха

Состав: алкохолен дестилат од житарици.
Алкохол: 40%.
Енергетска вредност: 100 ml = 916 kj / 221kcal.
Зафатнина(во литри): 0,7Л.
Амбалажа: стакло спакувано во кутија.
Произведува: Макалан дестилерија.
Земја на потекло: Шкотска.

Macallan 12 Triple Cask 0,7L

Macallan 12 Triple Cask е доказ за највисоката вештина во правењето виски кое плени со својата ароматична комплексност.

Како што сугерира името, уникатноста на ова извонредно Macallan виски е во начинот на стареење: прво во европските шери буриња, потоа во американските шери буриња и на крај во американските буриња за бурбон.

Рафинираната питканост на ова виски се добива со бавно стареење во текот на дванаесет години и е засилена со специфичните ароми на европскиот црвен и бел даб.

Specification: Macallan 12 Triple Cask 0,7L

Тежина 0700 кг

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Macallan 12 Triple Cask 0,7L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart