fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Lagavulin 16Y 0.7 lit

6.490,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

1 на залиха

Lagavulin 16Y 0.7 lit

Lagavulin 16 години  двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт.

Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила. Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб.

Lagavulin 16Y 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Lagavulin 16 години  двојно зреен во посебни буриња за интензивен, благост од суво грозје комбиниран со моќни чадливи ноти со цел да се креира богат и моќен вкус на синг малт.

Вкус: сладок, чист малт, чад кој ја исполнува цела уста, кафе, ванила. Завршеток: неверојатно долг, овошен, долготраен даб.

Lagavulin 16Y  0.7 lit
Lagavulin 16Y 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights