fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L / 24

105,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Нема на залиха

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!
1664 Blanc е француско светло пиво со вкус на лимон и коријандер. Ова освежително пиво е идеално за топлите летни денови, а може да се служи со лесни оброци, салати или риба.Ова пиво најдобро се служи разладено на температура од 4-6 Целзиусови степени за да се истакнат сите вкусови и ароми. Доколку сакате да пробате нешто ново, можете да го послужите со некои од јадењата од француската кујна, како козјо сирење или Quiche Lorraine.Исто така, доколку сакате да експериментирате со коктели, можете да го користите Kronenbourg 1664 Blanc како основа за неколку интересни пијалоци, како Blanc Sangria или Blanc Margarita. Како и да е, уживајте во ова вкусно пивo.Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L

Производот е со краток рок до 15.02.2024

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L / 24”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L / 24
Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво 0.33 L / 24

You may also like…

Најдобра цена
Carlsberg 0.33 lit стакло неповратна амбалажа
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Најдобра цена
Carlsberg 0.66 lit стакло неповратна амбалажа
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights