fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit

690,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Виното е добиено 100% од сортата Sauvignon Blanc, од сопствените насади во непосредна близина на винаријата Камник. Ова вино има специфична зелено-жолта боја и кристална бистрина. Мирисот, кој е сортен и типичен, открива дискретни вегетативни ноти во комплекс со цитруси и тропско овошје. Вкусот е средно полн, со карактеристична свежина, минерални поттонови и пријатен и хармоничен послевкус.

https://bistravoda.mk/product-category/vina/Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit

Виното се ужива разладено на 7-10°C, во комбинација со свежа морска риба, предјадење од лосос, зелена салата и пилешко месо.

Алкохол: 12.5 % Vol.

Полнето: Мај 2023

Specification: Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit

Тежина 0750 кг

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit
Kamnik Sauvignon Blanc Single Vineyard 2022, 0.75 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Наш избор
Венец Вранец Орле 0,7 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart