fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Jose Cuervo Blue Agave Gold Tequila 0.7 l

1.200,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

160 на залиха

Jose Cuervo Blue Agave gold tequila 0.7 l
Jose Cuervo Gold е популарен бренд за текила. Оваа текила е една од најпознатите и најпродаваните текили во светот.
Jose Cuervo Gold е мешавина од текила сина агава и дестилирана текила. Сината агава е вид растение кое е основа за производство на текила.
-Арома и вкус: Jose Cuervo Gold има блага арома на агава и слатки зачини. Вкусот е богат, со примеси на ванила, карамела и даб.

Златна боја: Хозе Куерво Златна е наречено „Златно“ поради неговата златна боја добиена за време на процесот на стареење во дабови буриња.

Употреба: Jose Cuervo Gold често се користи во коктели, како што е Маргарита, но може да се пие и самостојно или со мраз и сок од лимон.

Историја: Хозе Куерво е еден од најстарите брендови на текила, основан во 1795 година во Мексико. Семејството Куерво почнава да произведува текила и брзо се здобива со репутација за квалитет.

Jose Cuervo Blue Agave Gold Tequila 0.7 l

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jose Cuervo Blue Agave Gold Tequila 0.7 l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Jose Cuervo Blue Agave Gold Tequila 0.7 l
Jose Cuervo Blue Agave Gold Tequila 0.7 l

You may also like…

Наш избор
Dos Mexicanos Silver Tequila 38% 0.7 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
1.790,00 ден
Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart