fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Jim Beam Bourbon Whisky 1 lit 40%

1.450,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare

16 на залиха

Jim Beam 1 lit

Jim Beam Bourbon Whisky 1 lit 40%

Jim Beam е произведен од мешавина на зрна со најмалку 51% пченка, којашто “одлежува“ најмалку 2 години, со примена на специјална техника, во “изгорени“ дабови буриња. Со кристално чиста вода, додавање на одреден сок од квасец и мешавина на зрна од жито, се одвива процесот на ферментација, потоа „варење“, а по сложениот процес на филтрирање и додавање состојки и стареење, се добива високо квалитетен бурбон! Бурбонот понатаму, од дабовите буриња, се флашира за крајните потрошувачи.

Состав: алкохолен дестилат од житарици.

Алкохол: 40%.

Енергетска вредност: 100 ml = 929 kj / 222 kcal.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jim Beam Bourbon Whisky 1 lit 40%”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Jim Beam Bourbon Whisky 1 lit 40%
Jim Beam Bourbon Whisky 1 lit 40%

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart