fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Janneau V.S.O.P Grand Armagnac 40% 0.7 lit

2.420,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare

3 на залиха

Janneau V.S.O.P Grand Armagnac 40% 0.7 lit се произведува 700 години што го прави најстариот алкохолен пијалок во Франција (можеби во светот). Тоа е една од трите француски ракии „Appellation Contrôlée“ (другите се Коњак и Калвадос)
„Најнаградуваниот Армањак во светот“ Меѓународните натпревари за алкохол му доделија на Жанеу повеќе медали од кој било друг производител. Само оваа VSOP мешавина има освоено 6 златни и 6 сребрени медали.
Симболичен за стилот на Janneau house, VSOP е совршен спој на внимателно одбрани eaux-de-vie, некои созреваат до 20 години во нови дабови буриња во древните визби на Janneau.
Армањак е уникатен по тоа што е еден од единствените ознаки што ги издава своите ракии по гроздобер. Janneau ги созрева своите берби за минимум 18 години пред да се флашира за да дозволи духот да омекне и да се развие во сложеност

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Janneau V.S.O.P Grand Armagnac 40% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Janneau V.S.O.P Grand Armagnac 40% 0.7 lit
Janneau V.S.O.P Grand Armagnac 40% 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart