fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Glenmorangie The Original 10Y Old 40% 1 lit

3.750,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Прво производство пред повеќе од 175 години  оригиналниот Glenmorangie стар 10 години беше познат по своите меки тонови и деликатноста на вкусот.

Сите овие години подоцна, The Original останува во срцето на сè што се прави . Како и за дома, го носиме со нас, без разлика колку далеку патуваме. И секогаш кога се враќаме, откриваме нешто ново.

За да му дадеме на Original вкусна, секаде каде и да е финеса, го правиме и старееме 10 години во бурбонски буриња за да ги впие сите видови на вкусни вкусови.

Резултатот е мазно виски кое ве пречекува со наплив на цитрус, а потоа ви го задржува вниманието со слоеви на вкусен вкус, од портокал до мед и кремаста ванила, со мотиви на праска.

Постојано тргнуваме на нови сензорни патувања, но сепак секогаш се враќаме дома на Original.

Glenmorangie The Original 10Y Old 40% 1 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Совршенo сервирање – Уживајте во уредно, со малку вода или 2-3 големи коцки мраз
Температура на сервирање – Собна температура
Кога да пиете – Подготвен за пиење
Совет за чување – Да се ​​чува исправено на ладно, темно и суво место
Затворање – Капа со плута Алкохол по волумен – 40,0 % Vol.

Glenmorangie The Original 10Y Old 40% 1 lit
Glenmorangie The Original 10Y Old 40% 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Наш избор
Bowmore 15Y Single Malt 1 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights