fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Flor De Cana Eco Rum 0.7 lit

2.650,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Овој ултра-премиум рум со полн вкус е мешавина од одбрани видови на рум кои  одлежуваат во буриња од бурбон помеѓу дванаесет и осумнаесет години. Flor de Caña ECO е со  богата боја на темно махагони и има нежен мирис на сливи и тропско овошје. На непцето, се чувствува со ноти на топење на карамела и дрво кои бледнеат во долг, мазен финиш.

Производството на Flor de Caña ECO во Никарагва е целосно фокусирано на еко-пријателството. Состојките се сертифицирани производи на Fairtrade, а за дестилирање на румот се користи само обновлива енергија. За шишето се користи рециклирано стакло, а етикетата е направена од багас влакна, остаток од стебленца од шеќерна трска. Покрај тоа, за надворешното пакување се користат само материјали сертифицирани со FSC.

Flor De Cana Eco Rum 0.7 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Големина :  шише  0,7 l
Содржина на алкохол: 40,0% ABV

Произведен во Никарагва

 

Flor De Cana Eco Rum 0.7 lit
Flor De Cana Eco Rum 0.7 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights