fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Dalmore The Quartet Four Cask Finishes 41,5% 1 lit

7.730,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Нема на залиха

Dalmore The Quartet Four Cask Finishes 41,5% 1 lit

Рафиниран и миризлив единечен слад, прекрасно оркестрирачки од екс-бурбон, ексклузивен шери Apostoles & Matusalem и француски финиши од каберне совињон.

Под будното око на мајстор дестилатор, течноста првично се созрева во американски бел дабови екс-бурбонски буриња. Ова ја дава својата прва основа на меки ноти од ванила и мед.

Вискито се распределува помеѓу бурињата од поранешни бурбон, Апостолес и Матусалем шери и винските барики од Каберне Совињон. Четирите делови потоа се спојуваат повторно заедно за да се усогласат.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dalmore The Quartet Four Cask Finishes 41,5% 1 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Dalmore The Quartet Four Cask  Finishes 41,5% 1 lit
Dalmore The Quartet Four Cask Finishes 41,5% 1 lit

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights