fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Chivas Regal 18Y 1 lit Box

6.200,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Chivas Regal 18-годишниот e лично создаден од мајсторот Колин Скот, вклучувa преку 20 “single malts” од цела Шкотска. Добитник на трофеј за најдобро мешано виски на Меѓународниот натпревар за вино и жестоки пијалaци 2014!

Chivas Regal 18Y 1 lit Box

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Состав: алкохолен дестилат од житарици.

Алкохол: 40%.

Енергетска вредност: 100 ml = 916 kj / 221kcal.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло спакуван во оригинална кутија.

Произведува: Чивас Бродерс.

Земја на потекло: Шкотска.

Chivas Regal 18Y 1 lit Box
Chivas Regal 18Y 1 lit Box

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 5
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights