fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Signature, Oak Aged Grape Brandy 40% 0.7 lit

1.120,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Лимитирана серија на гроздова ракија добиена со дестилација на вино од трпезната сорта Викторија, зреена 24 месеци во француски дабови буриња со капацитет од 400 литри. Се одликува со златно-жолта боја со килибарна нијанса, богата комплексна арома на сортата во комбинација со дрво и ноти на дим и ванила, со полн долготраен и слаткаст вкус.

Содржина на алкохол: 40%

Лимитирана серија на гроздова ракија добиена со дестилација на вино од трпезната сорта Викторија, зреена 24 месеци во француски дабови буриња со капацитет од 400 литри. Се одликува со златно-жолта боја со килибарна нијанса, богата комплексна арома на сортата во комбинација со дрво и ноти на дим и ванила, со полн долготраен и слаткаст вкус.

Содржина на алкохол: 40%

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Signature, Oak Aged Grape Brandy 40% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Signature, Oak Aged Grape Brandy 40% 0.7 lit
Signature, Oak Aged Grape Brandy 40% 0.7 lit

You may also like…

Најдобра цена
Gordion Amber Oak Cask Aged Brandy 43% 0.7 lit
930,00 ден
20%
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights