fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Chardu Amber Rock 40% 0.7 lit

2.610,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Нема на залиха

Состав: aлкохолен дестилат од јачмен.
Алкохол: 40%.
Енергетска вредност: 100 ml = 916 kj / 221kcal.
Зафатнина(во литри): 0,7Л.
Амбалажа: стакло спакувано во кутија.
Произведува: Карду дестилерија.
Земја на потекло: Шкотска.

Chardu Amber Rock 40% 0.7 lit

Шкотското виски single malt Cardhu’s Amber Rock е двојно созреано во американски чадени дабови буриња, што резултира со полно тело, преполно со ванила, цитрус и дабови ноти. Неговото име е инспирирано од неговата типична боја. Amber Rock се служи во мала чаша за бренди, со малку вода. Овој single malt беше награден со Сребрен медал во International Spirits Challenge 2015. Едно од најпознатите и најексклузивните шишиња шкотско виски во светот е идеален подарок за специјални прилики.

Состав: aлкохолен дестилат од јачмен.

Алкохол: 40%.

Енергетска вредност: 100 ml = 916 kj / 221kcal.

Зафатнина(во литри): 0,7Л.

Амбалажа: стакло спакувано во кутија.

Произведува: Карду дестилерија.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Chardu Amber Rock 40% 0.7 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Chardu Amber Rock 40% 0.7 lit
Chardu Amber Rock 40% 0.7 lit

You may also like…

Најдобра цена
Dimple Golden Selection Blended Scotch Whisky 0.7 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 3
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart